Soutěž o najchutnější Valašskou buchtu – 8. 4. 2017

V sobotu se náš spolek vydal pořádat Soutěž o najchutnější Valašskou buchtu až do Nového Hrozenkova.

Chtěli jsme oslovit místní region a jeho okolí od Huslenek až po Karolinku, vyzvat obyvatele k soutěži a představit jim náš spolek, což si myslíme, že se podařilo.

Do soutěže místní donesli celkem 36 vzorků – od frgálů přes koláčky, beránky až po štrůdle. Výrobky soutěžících ohodnotila odborná porota z řad zkušených pekařů, která to ani v letošním ročníku neměla vůbec jednoduché.

 

Výsledky:

Kategorie Vítěz
Frgály Matoušková Radana + Válková Jiřina
Štrůdle Pešková Bohdana
Bábovky Gaberová Bohumila
Beránci Haničáková Božena
Dorty,řezy,rolády Pivodová Lydie
Koláčky Oravcová Marie
Ostatní a DIA Vrchovská Petra

 

Žádný ze soutěžících neodešel s prázdnou. Pro ty, kteří se neumístili na vyšších příčkách, jsme připravili děkovný list s tím, že snad příští rok to bude lepší.

Ceny a diplomy předala soutěžícím paní Marie Orságová, která byla naším spolkem letos oceněna jako osobnost roku a zároveň představena jako Novic rytířského řádu Modrej trnky.

Děkujeme všem přátelům a příznivcům našeho spolku, kteří přispěli ke zdárnému průběhu velikonoční soutěže O najchutnější valašské buchty, zvláště pak našim sponzorům:
– Městysu Nový Hrozenkov
– Panu Radku Zapalačovi – Hotel Lidový dům
– Obci Halenkov
– Firmě Svět oken
a také 5-ti členné odborné hodnotící komisi ve složení:
p. Stanislava Špruncová – starostka Nového Hrozenkova, manželé Chudějovi – majitelé pekárny SORPEK Vsetín, p. Kulčáková – z pekárny Kulčák Nový Hrozenkov a p.Antonie Jochcová – odbornice v pečení buchet.

Děkujeme i všem soutěžícím, hostům i přátelům, kteří přišli podpořit tuto tradiční soutěž a v počtu necelé stovky přítomných spolu s hudebním “Triem Václávíků” dokázali vytvořit tu správnou atmosféru sobotního soutěžního odpoledne.

FB icon