Výsledky:

Kategorie robky:
1. místo: Mária Miniariková (Ratiboř)
2. místo: Ester Miniariková (Ratiboř)
3. místo: Jarmila Malučká (Semetín)

Kategori chlapi:
1. místo: Pavol Milan (Martin SK)
2. místo: Milan Volna (Krpelany SK)
3. místo: Antonín Macháček ml. (Semetín)

V řezání hrbaňú bylo pořadí následovné:
1. místo: Pavol Milan + Milan Volna
2. místo: Petr Kovář + Jiří Kovář
3. místo: Josef Urban + Zdeněk Vejpustek

Děkujeme všem příznivcům, přátelům i členům našeho spolku, kteří svým dílem přispěli k přípravě, uskutečnění a zdárnému průběhu „Velké ceny Valašska v sečení kosů“ i soutěže v „Řezání hrbaňú na klátky“.

Zvláště pak děkujeme našim tradičním partnerům a sponzorům:
Městu Vsetín, firmě VASMO s.r.o. a mediálním partnerům Valašský deník a Týdeník JALOVEC

Děkujeme i všem soutěžícím, hostům, Rytířům řádu Modréj trnky, rozhlasovým a tiskovým médiím i všem přátelům, divákům a všem těm, kteří se přišli podívat na původní valašské řemeslné práce, případně je sami předváděli nebo v nich soutěžili a podpořili tak tyto krásné valašské tradice. Velké díky patří taktéž místostarostovi města Vsetína Tomáši Pifkovi za skvělou práci v porotě.

FB icon

 

 

 

 

 

 

 

 

V neděli náš spolek pořádal v Novém Hrozenkově 12. ročník soutěže O najchutnější Valašskou buchtu.

Do soutěže se přihlásilo 18 soutěžících, kteří do hrozenkovského liďáku přinesli 41 výrobků.

I letos se musela odborná porota poprat s hodnocením, jelikož všechny frgály, koláčky, řezy a jiné buchty byly na velice vysoké úrovni.

 

 

Výsledky:

Bábovky
1. místo: Zdenka Hisemová Perníkovo-čokoládová bábovka
2. místo: Zdenka Hisemová Jablečno-ořechová bábovka
3. místo: Zdenka Hisemová Ořechová bábovka
     

Dorty,řezy,rolády

1. místo: Věra Camfrlová
Višňový řez
2. místo: Helena Kovařčíková
Řez ke kávičce
3. místo: Danuše Valíčková
Tvarohovo-ovocný řez
     

Frgály

1. místo: Božena Haničáková
Hruškový frgál
2. místo: Božena Haničáková 1/2 makový, 1/2 tvarohový frgál
3. místo: Věra Camfrlová Makový frgál
     

Chleba

1. místo: Miro Moravčík Pšenično-žitný zemákový chleba s vlašským ořechem
2. místo: Radana Matoušková
Kváskový 5-ti zrnný chleba
3. místo: Radana Matoušková Kváskový pšenično-žitný chleba
     

Koláčky, domácí buchty

1. místo: Bohumila Gaberová Makové rohlíčky
2. místo: Marie Oravcová Svatební koláčky s tvarohem
3. místo: Věra Camfrlová
Svatební vdolečky
     

Slané buchty

1. místo: Miro Moravčík
Škvarkové pagáčky
2. místo: Zdenka Hisemová Zelňáčky
3. místo: Miro Moravčík
Špenátové pagáčky
     

Štrůdle

1. místo: Zdenka Hisemová Ořechový štrůdl
2. místo: Věra Camfrlová
Makový štrůdl
3. místo: Zdenka Hisemová Jablkový štrůdl
     

Všecky iné buchty

1. místo: Marie Štěrbová
Ořechové štafličky
2. místo: Bohdana Pešková
Jablkový koláč s ořechovou krustou
3. místo: Marie Oravcová
Šlehačkové rohlíčky s povidly

Absolutní vítězkou s plným počtem bodů se stala Věra Camfrlová se svým višňovým řezem.

Hlavní cenu tomboly, domácí pekárnu, si odnesla Hana Hodoňová z Vizovic.

 

Žádný ze soutěžících neodešel s prázdnou. Pro ty, kteří se neumístili na vyšších příčkách, jsme připravili děkovný list s tím, že snad příští rok to bude lepší.

 

Děkujeme všem přátelům a příznivcům našeho spolku, kteří přispěli ke zdárnému průběhu soutěže, zvláště pak našim sponzorům:
– Městysu Nový Hrozenkov
– panu Radku Zapalačovi – Hotel Lidový dům
– Veselý Grunt – pálenice Janová
– ELPOS Josef Tkadlec s.r.o.

a také 6-ti členné odborné hodnotící komisi ve složení:
Stanislava Špruncová – starostka Nového Hrozenkova
Monika Vašutová – SOŠ Josefa Sousedíka (mistrová oboru „cukrář“)
Dáša Illková – SOŠ Josefa Sousedíka
manželé Chudějovi – pekárna SORPEK
Zdeňka Andrýsková – pekárna Kulčák Nový Hrozenkov

 

Děkujeme i všem soutěžícím, hostům i přátelům, kteří přišli podpořit tuto tradiční soutěž a v počtu necelé stovky přítomných spolu s cimbálovou muzikou Kyčerka dokázali vytvořit tu správnou atmosféru nedělního soutěžního odpoledne.

FB icon

 

 

 

 

 

 

 
 

Již 18. ročník Velké ceny Valašska o najlepší hňápané zelé je úspěšně za námi.

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 32 vzorků zelé a mezi soutěžícími nechyběli ani tradiční účastníci, kteří se pravidelně umisťují na předních příčkách. Za své snažení si letos poprvé odnesl vítězný pohár Přemysl Kříž ze Vsetína se svým synem a splnilo se mu tak jeho přání – alespoň jednou tuto soutěž vyhrát.

Výsledky:

1. místo – Přemysl Kříž a syn (Vsetín)
2. místo – Martin Nerodil (Vsetín)
3. místo – Kateřina Baďurová (Vsetín)
4. místo – Michal Martínek (Vsetín)
5. místo – František Řepa (Vsetín)

 

Své zelé si poznalo celkem 11 Zelmajstrů:

Klára Uhříková (Hošťálková)
Michal Martínek (Vsetín)
Martin Trčka (Lačnov)
Tomáš Pifka (Janišov)
Tomáš Nerodil (Vsetín)
Martin Nerodil (Vsetín)
František Řepa (Vsetín)
Přemysl Kříž a syn (Vsetín)
Jarmila Malučká (Semetín)
Jaroslav Řezníček (Ostrava)
Miroslav Jokeš (Vsetín)

 

Všem výhercům srdečně gratulujeme a soutěžícím děkujeme za vysokou účast a kvalitní zelé.

Rádi bychom vyjádřili poděkování všem soutěžícím, divákům, hostům, sponzorům, přátelům a pomocníkům našeho spolku, kteří svou účastí a podporou pomohli vytvořit podmínky a atmosféru při uspořádání této tradiční ceny Valašska „O nejlepší hňápané zelé“.

Zvláště pak:
– Městu Vsetín za finanční podporu
– Místostarostovi Tomáši Pifkovi za aktivní účast a předávání ocenění
– Pekárně SORPEK za dodané pečivo
– Jiřince za upečené štrůdle
– Irence za vypsané glejty
– Toníkovi za bodové vyhodnocení
– Klubu na Moštárně za poskytnutý azyl
– A všem ostatním, kteří se aktivně podíleli na přípravě a průběhu soutěže